stoły z żywicą

Stoły z żywicą

W ostatnich latach na popularności zyskują niebanalne i oryginalne meble. Jedną z ciekawszych propozycji są stoły z żywicą, które pięknie podkreślają nowoczesne wnętrza.

Jak produkowane są stoły z żywicą?

W produkcji tego rodzaju stołów używa się żywicy epoksydowej. Materiał ten charakteryzuje się wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia czy zachlapania. Stoły z żywicą mają wyjątkowy charakter. Zazwyczaj w procesie tworzenie żywica jest barwiona na niebiesko. Jeśli chodzi o drewno często wykorzystuje się te z czereśni lub jesionu, które mają dość ciemny kolor brązu i wyjątkowe kształty słojów.

Co ciekawe, wielu majsterkowiczów decyduje się na samodzielne wykonanie takiego stołu. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie! Jeśli chcemy samodzielnie zrobić taki stół będziemy potrzebowali: drewnianej deski, żywicy i niebieskiego barwnika, płyty z polipropylenu, taśmy zabezpieczającej i opalarki. Przydatne będą też drewniane listwy. Cały proces tworzenia ułatwić nam mogą tutoriale na YouTube. Rzecz jasna, możemy skorzystać też z gotowych rozwiązań. Coraz więcej sklepowych meblowych oferuje zachwycające stoły z żywicy. Do wyboru znajdziemy stoliki kawowe, ale i także duże stoły do jadalni. Pewnym minusem może być jednak dość wysoka, ale biorąc pod uwagę ich jakość, jest to produkt na lata.

Stoły z żywicą to idealna propozycja do loftowych wnętrz. Nawet niewielki dodatek, np. stolik kawowy, to gwarancja zachwycającej aranżacji. Tego rodzaju stoły sprawdzą się też w minimalistycznych przestrzeniach, w których designerskie sprzęty nadadzą oryginalnego charakteru wnętrzom.