Budowa domu krok po kroku – zadbaj o projektowanie wnętrz Śląsk

Budowa domu to wieloetapowy i żmudny proces. Stres związany z formalnościami możemy jednak zmniejszyć odpowiednio wcześniej planując przedsięwzięcie.

Zakup działki budowlanej

Wybór działki to niełatwe zadanie. Zanim jednak skusi nas cena sprawdźmy, czy powierzchnia spełni nasze oczekiwania. Zalecany jest wybór gruntu powyżej 700 metrów kw., a ogromną zaletą jest ulokowanie w pobliżu działek elektrowni, wodociągów itp. Pozwoli to uniknąć kosztów za przyłącza. Warto też sprawdzić dojazd samochodem i komunikacją miejską do wybranej działki.  Kolejny istotny krok to stan prawny działki. Nie zapomnijmy poprosić o wypis z ksiąg wieczystych i prawnej informacji o braku obciążenia finansowego działki.

Zakup działki to właściwie dopiero początek formalności. Mając wizję wymarzonego domu nie wszystko jednak jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, a bez zatwierdzonego projektu nie ruszymy z budową. Musimy więc znaleźć firmę architektoniczną i albo zlecić nowy projekt lub zakupić gotowy. Architekt może też okazać się nieoceniony, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz Śląsk.

Zgłoszenie budowy domu

Masz projekt? Czas na złożenie wniosku w odpowiednim urzędzie. Do formularza trzeba dołączyć m.in. akt własności działki, plan zagospodarowania. Po uprawomocnieniu się decyzji należy zgłosić się po dziennik budowy, do prowadzenia którego jesteśmy zobowiązani. W przypadku, gdy zlecimy budowę firmie zewnętrznej, to kierownik budowy ma obowiązek prowadzić systematycznie i rzetelnie dziennik.

Oczywiście omówione powyżej formalności nie są jedynymi, wymienione zostały te najważniejsze. Planując dom warto więc rozpisać sobie wszystkie kroki, określić budżet i inne aspekty. Biorąc jednak uwagę ilość specjalistów możemy część zadań oddelegować, zyskując gwarancję, że każdy etap naszych planów jest prawidłowo, bez opóźnień realizowany. Wszystkim tym formalnością może również zaradzić portal odbiorowo.pl, który oferuje usługi odbiorów domów i mieszkań.

 

Projektowanie wnętrz

Planując budowę domu warto też rozważyć usługę projektowanie wnętrz Śląsk. Nie mając odpowiedniej wiedzy możemy nie wykorzystać potencjału naszej przestrzeni. Architekt wnętrz to osoba, która sporządzi wizualizacje, a tym samym pomoże nam zaplanować funkcjonalne i piękne lokum.