odbiór mieszkania dąbrowa górnicza

Odbiór mieszkania Gliwice czy Dąbrowa Górnicza – W jaki sposób odebrać mieszkanie z Deweloperem ?

Kupując Twoje wymarzone mieszkanie zapewne staniesz lub stanąłeś przed jego odbiorem technicznym. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego nie łatwo jest nam przeprowadzić taki odbiór w formie bezusterkowej. Niestety Deweloperzy budując nowe mieszkania czy apartamenty na śląsku, w Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Sosnowcu czy Katowicach nie dopełniają wszystkich obowiązków i oddają mieszkania wybudowane nie zgodnie z Polskimi Normami, Polskim Prawem Budowlanym oraz nie zgodne ze sztuką budowlaną.

Odbiór mieszkania Gliwice
Odbiór mieszkania Gliwice

Odbiór mieszkania z Inżynierem w mieście Dąbrowa Górnicza, Gliwice

Jeśli kupujesz mieszkanie i nie znasz się na Polskich standardach, Polskich Normach warto taki odbiór mieszkania powierzyć specjalistą w mieście Dąbrowa Górnicza, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i wykształcenie w kierunku budowlanym. Inżynierowie z portalu Odbiorowo.pl sprawdzą dokładnie nowe mieszkanie, apartament lub dom pod kątem:

  • powierzchni użytkowej
  • równości posadzki / jastrychów
  • równości tynków  / wilgotności tynków
  • wymiary otworów okiennych i drzwiowych
  • montaż drzwi, okien
  • szczelność elewacji
  • instalacje elektryczną, wentylację, wod-kan
  • zarysowania szyb, poprawność osadzenia szyb
  • analizę termowizyjną budynku czy mieszkania

Ciekawostka przy odbiorze miejsca postojowego w garażu podziemnym

Wielu z nas kupując mieszkanie decyduje się również na zakup miejsca postojowego pod blokiem (na powietrzu) czy miejsca podziemnego. Zakup miejsca postojowego od Dewelopera nie należy do tanich przyjemności. Niemniej jednak zakup takiego miejsca to dla nas duży komfort gdy nastanie zima (nie musimy odśnieżać samochodu), zaś latem wyjeżdżamy z garażu schłodzonym pojazdem.

Odbiór miejsca postojowego czy mieszkania Gliwice na co zwrócić uwagę ?

Pamiętajmy, że zmianą uległy przepisy a dokładnie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA. Do tej pory szerokość miejsca postojowego wynosiła zaledwie 2,3 m. Od czasów nowelizacji pamiętaj, że Twoje miejsce postojowe powinno mieć szerokość 2,5 m !. Nie daj się oszukać odbierając miejsce postojowe o mniejszych wymiarach.

Pamiętaj również, że Rozdział 3 Parkingi i garaże dla samochodów wyżej wymienionego rozporządzenie po nowelizacji mówi również, że odległość miedzy ścianą w garażu podziemnym a dłuższą krawędzią powinna wynosić 0,3 m. Często tak nie jest ! Deweloperzy / projektanci realizując Inwestycję dzielą miejsca postojowe zaraz przy samej ścianie czy filarze. W związku z tym ciężko Ci będzie otworzyć drzwi po zaparkowaniu Twojego auta.

Jeśli nie wiesz jak przeprowadzić odbiory mieszkań Gliwice – wejdź na stronę odbiorowo.pl, przeczytaj wiele ciekawych informacji odbiorowych na blogu lub skorzystaj z usług specjalistów.