Wesele na Śląsku a coronavirus

Wesele w czasach Coronovirusa – czy można je zorganizować?

Epidemia Coronavirusa ma wpływ na wiele obszarów ludzkiego życia. Pewne ograniczenia dotyczą m.in. organizacji wesel oraz innych przyjęć okolicznościowych. Obejmują one przede wszystkim pewne zakazy związane z ilością osób, które mogą brać udział w uroczystościach. Wiążą się także z samym przebiegiem wesel. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Wesele na Śląsku a coronavirus –  jak zorganizować uroczystość?

Organizacja wesel oraz przyjęć okolicznościowych, ze względu na pandemię Coronavirusa objęta jest specjalnymi obostrzeniami. Ich wdrożenie ma na celu przede wszystkim zniwelowanie ryzyka związanego z wystąpieniem ognisk wirusa. Ograniczenia te mają chronić nie tylko samych gości weselnych, ale również i obsługę lokalu, w którym odbywa się przyjęcie. 

Zastanawiasz się, jak wygląda relacja: wesele na Śląsku a Cornavirus?

Osoby, które nie chcą zrezygnować z zawarcia związku małżeńskiego, ponieważ planowały ten moment od dawna, muszą przestrzegać kilku istotnych obostrzeń. Dotyczą one między innymi:

  • ograniczonej liczby gości,
  • mierzenia gościom temperatury, zanim wejdą na salę,
  • zachowania dystansu społecznego.

Zdarza się również, że właściciele lokali, w których odbywa się wesele, decydują się na przydział pracowników do obsługi konkretnych stolików. Wówczas w przypadku jakichkolwiek problemów można szybko określić z kim taka osoba miała kontakt.

W obiekcie, w którym organizuje się wesele, powinny znajdować się stosowne informacje o zasadach bezpieczeństwa oraz środki do dezynfekcji, z których goście mogą korzystać w dowolnym momencie. 

Wesele na Śląsku a Coronavirus – czy wiele zmienił? Warto zauważyć, że jedną z najważniejszych zmian jest przede wszystkim zdecydowanie niższa liczba imprez weselnych, co przekłada się na zyski branży gastronomicznej, muzycznej, florystycznej i każdej innej, związaną z organizacją przyjęcia. Kiedy nadejdzie lepszy czas? Nikt nie jest w stanie tego określić.